הובלות בעין גדי

עין גדי

 

אודות עין גדי

קיבוץ עין גדי שוכן בקרבה לים המלח, שייך לתנועה הקיבוצית ומסופח למועצה האזורית תמר. שמו של הישוב מקורו בעיר המקראית עין גדי. קיבוץ עין גדי מתפאר בפעילות תיירותית ענפה בשל הנוף המדברי סביבו והקרבה שלו לים המלח. התושבים נהנים מאיכות חיים טובה בישוב יפה ומטופח, מחינוך טוב וחיי קהילה מהנים. בישוב קיים גן בוטני מרהיב ביופיו הכולל מינים שונים של צמחים.

הישוב הוקם בשנת 1953 כאשר מרבית ממייסדיו היו בוגרי תנועות הנוער וגרעיני נח"ל. כיום, מונה הקיבוץ 527 תושבים וצביון הקהילה חילוני. בישוב פועלים מוסדות שירות לנוחיותם של התושבים וכוללים בניהם: חדר אוכל, בריכת שחיה, בניין המועצה האזורית תמר, מזכירות, בריכת שחייה, מגרשי ספורט ועוד.

תעסוקה בים המלח, עין גדי

בתחום החקלאות בולטים ענפי המטעים לרבות מנגו, תמרים, תבלינים.
ענף התעשייה כולל את מפעל עין גל - מפעל לפוליאוריתן אלסטומרי.
הקיבוץ מתפאר בענף תיירות פעיל במיוחד הכולל: מוזיאון, שמורת עין גדי, שרידים עתיקים,
בית הארחה, מרחצאות גופרית, מסעדה, גן בוטני, מרכז טיולים.
מוקדי תעסוקה בקרבה לישוב: אזור התעשייה קרית ארבע, אזור התעשייה ערד, אזור התעשייה בית"ר עילית, אזור התעשייה ירושלים, אזור התעשייה מישור אדומים, אזור התעשייה מיתרים, אזור התעשייה תלפיות ואזור התעשייה עטרות. וכמובן, בתחום המלונאות במלונות ים המלח.

עין גדי הוא קיבוץ אשר נמצא בחופו המערבי של ים המלח וממוקם במדבר יהודה. הוא שוכן על גבעה בצל מצוק ההעתקים, המשקיפה לים המלח. עין גדי נמנה על יישובי המועצה האזורית תמר. מיקום הקיבוץ בציר גבוה נמצא במינוס 400 ולכן הקיבוץ הוא אחד היישובים הנמוכים בתבל. אך הנקודה הנמוכה בעולם ממוקמת בסמוך לחמי עין גדי וגובהה הוא מינוס 416.

בשנת 1953 הוקמה היאחזות הנח"ל היכן שכיום נמצא בית הספר שדה עין גדי. היישוב נהפך לקיבוץ בשנת 1956 ורוב מייסדיו היו בוגרי תנועות הנוער וגרעיני הנח"ל. לפני מלחמת ששת הימים יישוב זה היה מרוחק ומבודד, והיישוב הקרוב ביותר שנמצא היה בטווח של מספר שעות נסיעה. אחרי מלחמת ששת הימים הבידוד שהקיבוץ היה שרוי בו נקטע, והגבול החדש הפך את הגישה לקיבוץ עין גדי לקלה ונוחה יותר. ולאחר מכן כביש חדש נסלל לאורך חופי ים המלח מכיוון ירושלים, עזר להפוך את עין גדי למרכז לביקור מטיילים ומבקרים אשר הניף את הכלכלה ועזר לשפר את ענפי התיירות והחקלאות. בשנת 1997 הוקם בקיבוץ מפעל עין גדי למים מינרליים להפקה ושיווק של מים מינרליים צלולים.

עין גדי אשר ידוע גם כגן בוטני נודע בהתחלה כגן נוי קיבוצי רגיל, והוכר כגן בוטני רשמי בשנת 1994, ונרשם באגודת הגנים הבוטניים הבנילאומיים. הגן עצמו אשר נפרס על שטח עצום של כ100 דונם, ניתן למצוא בגן למעלה מ900 מיני צמחים מכול רחבי העולם. מה שמייחד אותו זה שהגן הבוטני הזה הוא היחדי מכל רישומי האגודה שנמצא בתוכו יישוב. בין היתר ניתן גם לראות בגן מינים שונים של עצי תמר מצוי , דקל, צמחים טרופיים,צ מחי מדבר וסוגי קקטוסים רבים.

 


Printer
מיזם גרופ בניית אתרים באינטרנט וקידום אתרים | כל הזכויות שמורות © הובלות ישראל